A treia întâlnire a Platformei pentru Studii de Gen va avea loc pe 26 ianuarie

Joia viitoare, pe 26 ianuarie 2023, de la ora 18:00, avem programată prima întâlnire din acest an a Platformei pentru Studii de Gen din cadrul Institutului de Cercetare UB (ICUB). Ar fi minunat dacă ați putea veni, deoarece avem programate prezentări foarte interesante:

• Cosima Rughiniș și Ștefania MateiMassive gender displays
  • Paula TufișChanging beliefs about gender

Locație: Sala 102, sediul din Panduri al Facultății de Sociologie și Asistență Socială.

____________________________

Activitatea desfășurată de Platforma de Studii de Gen este susținută de ICUB și de echipa de implementare a Planului de Egalitate de Gen. Această platformă a fost dezvoltată cu sprijinul Proiectului ATHENA, care vizează dezvoltarea unui Plan durabil de Egalitate de Gen în cadrul Universității din București.

Mai multe despre activitatea până în prezent a Platformei pentru studii de gen puteți găsi pe pagina dedicată: